Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

Экскурсії на Чорнобильську атомную электростанцію - ЧАЕС-ТУР

 

Екскурсії всередину ЧАЕС

 

 

 ЧЕРНОБИЛЬ-ТУР® пропонує професійні оглядові екскурсії Чорнобильскої атомної електростанції.

 Екскурсія у серце Чорнобильскої зони відчуження - будівлю ЧАЕС, яка зараз знаходиться у процесі виведення з експлуатації та зведення "Арки" - нового конфайменту, який накриє об'єкт "Укриття", що поступово руйнується.

 У рамках ознайомчого візиту до Чорнобильської АЕС ви зможете відвідати:

 
 • майданчик будівництва нового конфайнменту "Арки". Спорудження НБК "Арка" - один з етапів міжнародного проекту SIP щодо перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.
  Зведення нового "Саркофагу" над старим, істотно знизить загрози існуючого "Укриття". А також дозволить безпечно для довкілля виконувати найважливіші етапи проекту: вилучення паливовмісних мас з подальшим їх похованням, а також демонтаж нестабільних конструкцій старого укриття.
  Новий Безпечний Конфайнмент - одна з найбільших аркових споруд у світі. У висоту вона сягає більше 108 метрів, в довжину - 162 метри, проліт арки складає більше 257 метрів. Вага конструкції понад 25000 тонн.
 •  

 • макетна зала в АПК-1 ЧАЕС. Тут професійні співробітники Чорнобильської АЕС знайомлять відвідувачів з організаційно-технічною структурою атомної станції. За допомогою наочних макетів ви зможете дізнатися, як функціонує механізм АЕС.

 • "золотий коридор", що проходить через будівлю ЧАЕС. Відомий і, здається, нескінченний коридор. Те саме місце, де в ніч аварії 26 квітня персонал станції в нелюдських умовах та серед метушні вирішував завдання, які відвели тотальний колапс європейського, а може і всесвітнього, масштабу.
  Втомлені та вимучені, але зосереджені та рішуче діючі професіонали-атомники ЧАЕС своїми діями змогли запобігти ще більшої аварії. Тут застигла історія, яку ніколи не показували на радянському телебаченні.
 •  

 • блочний щит управління реактором (БЩУ). Якщо серце АЕС - це атомний реактор, то блочний шит управліния - його мозок. Саме звідси ведеться керування атомним титаном під назвою енергоблок. Тут у повітрі висять напруга і сигаретний дим, тут знаходиться і вищий керівний склад робочої зміни блоку. Звідси здійснюється контроль над усіма вузлами, від реакторного цеху до турбінного. Тут професіонали приймають рішення. Приймали. Лампочки блочних щитів на Чорнобильській АЕС вже ніколи не замерехтять. Але у вас є можливість відчути себе на місці тих, хто колись стояв біля пульта, уявити собі вантаж тиску, відповідальність, тяжкість знань, та на мить повернутись у минуле.
 •  

 • машинна (турбінна) зала. Важка робоча зона. Тут атомна енергія перетворюється в електричну. Величезні турбіни, які обертають генератори високої потужності. Всупереч стереотипам, 26 квітня найстрашніша пожежа відбулась саме тут - в машинній залі, а не на покрівлях станції. її загасили відважні робітники станції. Високорадіоактивні уламки зруйнованого реакторного цеху впали на дах машинної зали і, проломивши її, пошкодили сьомий турбогенератор. Зайнялися тонни турбінного масла . Боротьба з вогнем у машзалі 4 блоку велась всю ніч 26 квітня.
 •  

 • реакторний цех. Серце енергоблоку. Тут знаходиться атомний реактор. Тут народжується атомна енергія. Працівники атомної станції повідають, як все відбувається. У величезному центральному залі реакторного цеху ви зможете побачити сам "п'ятак" реактора - верхню кришку, біологічний захист, прозвану в народі "Оленою". Саме така "Олена", вагою у дві тисячі тон, злетіла під тиском вибуху на 4 блоці. Покручена, накренившись, вона досі лежить на ребрі у жерлі зруйнованого реактора під Саркофагом.
  Тут, в реакторному цеху-близнюці, відвідувачі можуть побачити і аналогічну розвантажувально-завантажувальну машину (РЗМ), яку при вибусі відкинуло, як сірник. І це при тому, що її вага сягає 480 тонн! Перебуваючи в реакторній залі, ви зможете уявити, що відбувалось в епіцентрі найвідомішої техногенної аварії у світі.
 •  

 • меморіал похованому під руїнами реактора Валерію Ходемчуку. Першою жертвою аварії на ЧАЕС '86, став працівник реакторного цеху 2-ї черги старший оператор головних циркуляційних насосів Валерій Ілліч Ходемчук. Величезні насоси вагою в десятки тонн кожен, що перебували під його опікою, забезпечували циркуляцію теплоносія (води) по реактору.
  У фатальну хвилину Ходемчук знаходився на північній петлі з північної сторони реактора, якраз там, де міццю вибуху вирвало шматок стіни блоку висотою майже в 50 метрів. Фрагменти понівечених агрегатів і конструкцій силою вибуху винесло на вулицю. Валерій Ілліч був похований під уламками. Вірні товариші шукали його протягом всієї ночі, отримавши при цьому смертельні дози радіації. Але так і не знайшли.
  Приходячи до Саркофагу, кожен відвідувач має знати, що він приходить ще й до особистого саркофагу цієї людини, де він залишився навіки. Так як в прямому сенсі могилою для ударника ЧАЕС став 4 блок, меморіал на згадку про Валерія Ілліча був встановлений прямо всередині будівлі ЧАЕС його дружиною і колегами.
 •  

 • кімната з ГЦН (головні циркуляційні насоси). Ви відвідаєте аналогічне місце роботи Валерія Ходемчука і побачите величезні насоси, які колись змушували рухатись тонни води крізь реактор. Потім вода потрапляла в спеціальні барабани-сепаратори, де від води відокремлювався пар і вона йшла на наступне коло. В свою чергу, пар подавався на турбіни, які, обертаючись, приводили в дію генератор, що генерує електрику.
  Тут ви дізнаєтеся про цей важливий етап роботи атомної станції від професіоналів - працівників ЧАЕС.

  При вході в промзону ЧАЕС, відповідно до правил перебування на цьому об'єкті, вам надаються халат працівника станції та бахіли, які буде необхідно надіти, а також прикріпити до халата накопичувальний дозиметр. Середня тривалість відвідування ЧАЕС залежить від обраних об'єктів і становить 2-4 години.
  Увага! Порядок і перелік відвідуваних локацій може бути змінений в процесі екскурсії у разі проведення технічних робіт на об'єктах станції.
  Відвідування ЧАЕС зазвичай комбінується з індивідуальними екскурсіями до Чорнобильської зони або в Славутич, звідки ходить службова електричка безпосередньо до ЧАЕС.

  Для розрахунку вартості і для замовлення відвідування ЧАЕС, будь ласка, зв'яжіться з нашими менеджерами по e-mail або телефону, вказаному в розділі "Контакти".