Відгуки про Chernobyl-TOUR
English version of the Chernobyl-TOUR site

Про Чорнобильську Зону

  Події на цій території змінили хід нашої цивілізації, сам спосіб мислення землян. Радіація, що вилетіла розпеченим фонтаном з 4-го реактора Чорнобильської атомної електростанції вночі 26 квітня 1986 року, облетіла весь світ. Ідіотизм можливої ядерної 3-ї світової війни став очевидний, і ядерне протистояння двох тодішніх наддержав – Сполучених Штатів Америки і Радянського Союзу – закінчилося.

 

Фотографія аварії на Чорнобильській атомній станції поряд з Прип'яттю

 

Через радіаційне забруднення була обезлюжена небувало велика територія навколо епіцентру катастрофи, сотні тисяч жителів покинули ці місця, і вдвічі більше сотень тисяч людей було кинуто в цю зону для боротьби з радіаційним забрудненням та іншими наслідками вибуху. Матеріальні пам'ятки цієї війни з радіацією - вражають.

 

Вид з мосту Чорнобиля на Чорнобильську станцію

Природа, що у зоні звільнилась від ярма людини, тепер нестримно показує тут свою силу, міць, навальну потугу й різноманітність.

 

Занедбані острівці цивілізації, що поглинаються природою, – два міста, селища, села, хутірці, які колись були десятками тисяч людських жител, що були покинуті назавжди, – змушують міцно задуматися кожного про своє власне життя.

Фотографія ящиків з протигазами в Прип'ятської школі Чорнобильської зони

 

Радіація додає особливий інтерес зоні. Присутність радіації в кількостях вище природних у центральній, ближчій до епіцентру частині зони є хоча і невидимим для ока, але, можливо, найціннішим культурним пам'ятником зони. Тут зараз, в тисячократно зменшеному масштабі, на землі лежить картина забруднення після великомасштабного Чорнобильського радіаційного інциденту – картина надзвичайно цікава, показова для радіаційних, хімічних, терористичних інцидентів - і, на щастя, для відвідування вже практично безпечна. Де ще можна показати і навчити, чого треба і чого не треба боятися при цілком можливих в сучасному світі радіаційних аваріях або терактах, як уникати радіаційних уражень – і що взагалі за природне явище радіація, яка її поведінка в навколишньому середовищі?

Чорнобильська Зона - як місце всесвітньо-історичної події, як ансамбль сотень найцікавіших технічних і культурних пам'яток, як явище природи - заслуговує включення в список місць всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, перетворення в національний меморіально-культурний і природний парк.